Prodej koksu

Dominantní podíl prodeje společnosti SH STREAM, s. r. o., tvoří dodávky koksu z Polska. Realizujeme dodávky převážně kamiony až na požadované místo odběru.

Hlavní obchodované typy koksu vhodného pro otopové účely jsou koks ořech 1
(40–60 mm)
, koks ořech 2 (20–40 mm)nad 40 mm. Jsou produkovány zejména těmito koksovnami:

Koksovna Przyjazn

Ze sortimentu tohoto zdroje se zaměřujeme na tzv. „vytříděné druhy“, které se vyznačují minimem podsítné i nadsítné frakce. Koks frakce 25–80 mm je vyvážen ucelenými vlaky z koksovny a tříděn na druhy o požadované velikosti. Takto doladěný koks je zbaven prakticky podsítného a prachu (0–20 mm). V kombinaci s nízkým procentem vody (5–7 %) a výhřevností kolem 27 MJ patří tento produkt mezi velmi žádané typy na evropském trhu.

ArcelorMittal Poland S. A. – koksovna Zdzieszowice

Největší koksovna ve východní Evropě produkuje pro účely prodeje na neprůmyslové pozice, tedy pro  otopové účely, dlouhodobě pouze koks ořech 2 (20–40 mm) a tzv. nad 40 mm (otopovou směs s frakcí až 100 mm). Výhodou ořechu 2 je pěkné vytřídění a dlouhodobě trvalá kvalita. V některých obdobích koksovna třídí i ořech 1 (40–60 mm).

Koksovna Czestochowa

Svými možnostmi prodeje zatím nepatří mezi nejvíce frekventované, ale její koks se v posledních letech kvalitou významně vylepšil.

KKCH Zabrze – koksovna Jadwiga

Exportuje především na rakouský a německý trh a její produkce pro otopový trh je minimální. Koks je určen na pozice, kde zákazník hledá nejvyšší kvalitu, ovšem za tomu odpovídající cenu.

Koksovny v Polsku prošly v posledních 10 letech v drtivé většině zásadními úpravami technologie výroby a výsledkem je stabilní kvalita koksu, který je exportován do celého světa. Parametry koksů se samozřejmě průběžně vyvíjí (podle kvality koksovatelného uhlí a technologie výroby). Na vyžádání Vám konkrétní  parametry požadovaného typu koksu upřesníme.

 

Tvorba webu Gary Fibiger | SH STREAM, s. r. o © 2009–2024