Prodej koksu

Dominantní podíl prodeje společnosti SH STREAM, s. r. o., tvoří dodávky koksu z Polska. Realizujeme dodávky převážně kamiony až na požadované místo odběru.

Hlavní obchodované typy koksu vhodného pro otopové účely jsou koks ořech 1
(40–60 mm)
, koks ořech 2 (20–40 mm)nad 40 mm. Jsou produkovány zejména těmito koksovnami:

Koksovna Przyjazn

Ze sortimentu tohoto zdroje se zaměřujeme na tzv. „vytříděné druhy“, které se vyznačují minimem podsítné i nadsítné frakce. Koks frakce 25–80 mm je vyvážen ucelenými vlaky z koksovny a tříděn na druhy o požadované velikosti. Takto doladěný koks je zbaven prakticky podsítného a prachu (0–20 mm). V kombinaci s nízkým procentem vody (5–7 %) a výhřevností kolem 27 MJ patří tento produkt mezi velmi žádané typy na evropském trhu.

ArcelorMittal Poland S. A. – koksovna Zdzieszowice

Největší koksovna ve východní Evropě produkuje pro účely prodeje na neprůmyslové pozice, tedy pro  otopové účely, dlouhodobě pouze koks ořech 2 (20–40 mm) a tzv. nad 40 mm (otopovou směs s frakcí až 100 mm). Výhodou ořechu 2 je pěkné vytřídění a dlouhodobě trvalá kvalita. V některých obdobích koksovna třídí i ořech 1 (40–60 mm).

Koksovna Czestochowa

Svými možnostmi prodeje zatím nepatří mezi nejvíce frekventované, ale její koks se v posledních letech kvalitou významně vylepšil.

KKCH Zabrze

Koksovny Jadwiga a Debiensko

Koksovna Jadwiga

Exportuje především na rakouský a německý trh a její produkce pro otopový trh je minimální. Koks je určen na pozice, kde zákazník hledá nejvyšší kvalitu, ovšem za tomu odpovídající cenu.

Koksovna Debiensko

Produkuje koks, který má velké uplatnění na trhu a cenově je přístupný širokému spektru zákazníků. Dlouhodobě osvědčená vyrovnaná kvalita je hlavní devizou tohoto produktu. Vyšší deklarovaný obsah vody (kolem 10 %) je pro tento koks typický.

Koksovny v Polsku prošly v posledních 10 letech v drtivé většině zásadními úpravami technologie výroby a výsledkem je stabilní kvalita koksu, který je exportován do celého světa. Parametry koksů se samozřejmě průběžně vyvíjí (podle kvality koksovatelného uhlí a technologie výroby). Na vyžádání Vám konkrétní  parametry požadovaného typu koksu upřesníme.

 

Tvorba webu Gary Fibiger | SH STREAM, s. r. o © 2009–2024